Marsz milczenia „Zabijani w ciszy” – obchody światowej kampanii RED WEEK

Data: 2021-11-05

Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, razem z szeroką reprezentacją środowisk katolickich organizują poznańskie obchody światowej kampanii RED WEEK.
Jest to cykliczne wydarzenie o zasięgu globalnym, które ma na celu upamiętnienie chrześcijan, którzy stracili życie w wyniku prześladowań religijnych.

 Program wydarzeń:

  • sobota 20 XI, godz. 17:00 – 17:20 – marsz milczenia „Zabijani w ciszy” – który ma na celu wywołanie wśród odbiorców refleksji, dotyczącej dramatycznej sytuacji chrześcijan prześladowanych i dyskryminowanych w kilkudziesięciu krajach świata. Inicjatorem wydarzenia jest p. Wojciech Gulczyński. Marsz rozpocznie się na Placu Wolności wspólną modlitwą i krótkim przedstawieniem jego idei. Przemarsz odbędzie się na trasie Pl. Wolności – okolice Starego Rynku – plac przed kościołem oo. jezuitów (ul. Szewska 18) w czasie ok. 20 min. Sformowana kolumna zachowa ciszę na całej trasie przemarszu. Cechą wyróżniającą uczestników będą czerwone lampiony i czerwone elementy ubioru.
  • ok. 17:25 – 17 55 – zgromadzenie uczestników RED WEEK na placu przed kościołem, którego wieża będzie podświetlona czerwonym światłem, symbolizującym przelaną krew wyznawców Chrystusa. W tym miejscu wysłuchamy 2 świadectw osób pochodzących z krajów, gdzie trwają prześladowania, wysłuchamy pieśni/modlitwy w języku aramejskim i krótkiego słowa obecnego z nami biskupa. Zgromadzenie zakończymy odmówieniem koronki do Miłosierdzia Bożego. Po błogosławieństwie zaprosimy obecne osoby do uczestnictwa w Eucharystii w kościele oo. jezuitów.

Zdjęcie ACN Polska / Sanktuarium Świętego Józefa, Poznań, Red Week 2019.

Więcej informacji:
https://pkwp.org/newsy/redweek_czerwone_swiatlo_znakiem_sprzeciwu_wobec_przesladowania_chrzescijan_i_naruszania_wolnosci_religijnej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W niedzielę 29 września obchodzimy w Kościele 110 Światowy dzień Migranta i uchodźcy, pod hasłem: "Bóg idzie ze swoim ludem”. Ojciec święty Franciszek, w specjalnym orędziu pisze m.in.: ….w migrantach naszych czasów, tak jak w migrantach każdej epoki, można dostrzec...