Na początek Roku Ignacjańskiego

Data: 2021-05-20

 

Witajcie,

Chciałem podzielić się z Wami cytatem z o. Franza Jalicsa SJ, który trafnie opisuje dynamikę tego, co stało się ze św. Ignacym na drodze nawrócenia:

Spotkanie z Bogiem polega zawsze na spotkaniu Boga i doświadczeniu siebie. Poznać Boga w sobie i poznać siebie w Bogu to dwie strony jednej monety. Nie można ich oddzielić. Nie ma spotkania z Bogiem, które nie byłoby jednocześnie spotkaniem z samym sobą. Nie może także być doświadczenia siebie, które jednocześnie nie dawałoby rosnącego poznania Boga.

Rozpoczynamy dziś obchody Roku Ignacjańskiego. W jego centrum jest nawrócenie św. Ignacego Loyoli, które rozpoczęło się od… ludzkiej porażki. 20 maja 1521 roku Ignacy zostaje raniony w czasie bitwy o Pampelunę. Bóg ma plan by dać się poznać Ignacemu. Czyni to wkraczając odważnie w jego życie. A Ignacy stopniowo rozpoznaje przychodzącego Boga:

Tymczasem Pan nasz spieszył mu z pomocą i sprawiał, że po tych myślach następowały inne, zrodzone z tego, co przeczytał. W rzeczy samej podczas czytania Żywotu Pana naszego i Żywotów świętych myślał nad nimi i tak rozważał sam w sobie: “Co by to było, gdybym zrobił to, co św. Franciszek, albo co zrobił św. Dominik?” (Autobiografia 7).

Może warto rozpocząć Rok Ignacjański znakiem, który wyrazi pragnienie nawrócenia: sakramentem pokuty i pojednania, aktem osobistego ofiarowania się Bogu… Jeśli nic nie czujesz to przecież w swej wolności możesz błagać Boga o pragnienie pragnienia: Abym uwierzył, abym się nawrócił!

To wystarczy.

Życzę Wam i sobie owocnego czasu nawrócenia zarówno w wymiarze osobistym jak i wspólnotowym.

Z modlitwą,

o. Dariusz Michalski SJ
kustosz Sanktuarium

 

P.S. Serdecznie zapraszamy na Mszę św., którą rozpoczniemy dziś w czwartek o godz. 18.00 obchody Roku Ignacjańskiego. Istnieje możliwość włączenia się we wspólną modlitwę także za pomocą transmisji: www.poznan-jezuici.pl/transmisja

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

Msze Camino i wędrówki dla pielgrzymów

Msze Camino i wędrówki dla pielgrzymów

Zapraszamy na comiesięczne wędrówki szlakiem Camino Wielkopolskiego. PRZED NAMI... sobota 9 listopada trzeci odcinek Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba z Niechanowa do Gniezna, około 17 km. Rozpoczniemy tradycyjnie mszą św. w kościele św. Jakuba w Niechanowie o 11.45....