Pielgrzymka śladami św. Stanisława Kostki i św. siostry Faustyny

Data: 2020-08-11

Kochani,

w ostatni weekend mogliśmy pielgrzymować śladami św. Stanisława Kostki i św. Siostry Faustyny. Był to dla mnie bardzo ważny czas duchowo. Przede wszystkim odkrycia postaci św. Stanisława, który odważnie i z ogromną determinacją podążał za Bogiem. Doświadczył ogromnej rozterki serca. Wiedział, że wstąpienie do jezuitów wiązało się z niezrozumieniem i odrzuceniem ze strony najbliższych. Wiedział, że tą decyzją sprawi im ból i także doznawał osobistego rozdarcia z tego powodu. Jednak słowa Jezusa, że należy słuchać bardziej Boga niż ludzi głęboko zapadły w jego sercu. Wiemy, że z podobnymi rozterkami i naleganiami ze strony najbliższych zmagał się także św. Ignacy Loyola.

Postać św. Stanisława Kostki jest przypomnieniem, że każdy z nas jest zaproszony do świętości: do życia dla Boga. Św. Ignacy podał definicję świętości w tekście Fundamentu: „Człowiek jest stworzony, aby Boga swego Pana chwalił, czcił i Jemu służył”. Ona jest możliwa i jest w zasięgu naszej współpracy z łaską Bożą, „bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne” (Rz 11, 29). Bóg stwarzał ciebie widząc Twoją świętość! Nie traćmy jej z oczu, pamiętajmy, że jesteśmy stworzeni do większych, wyższych rzeczy jak mawiał św. Stanisław Kostka, niż te widzialne tu na ziemi, ale do tych wyższych zmierzamy właśnie przez służbę w tym, co zwyczajne i codzienne.

Serdecznie dziękuję Marcie za zorganizowanie tej pielgrzymki, która wraz z 100 rocznicą urodzin o. Białka i zbliżającym się odpustem Matki Bożej Różańcowej 4 października wpisuje się w 100 rocznicę obchodów powrotu i działalności Jezuitów w Poznaniu.

Pozdrawiam!

o. Dariusz Michalski SJ
Kustosz Sanktuarium

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

Konferencja: Gniew ucieleśniony – gniew zbawiony

Konferencja: Gniew ucieleśniony – gniew zbawiony

Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju, Poradnia Vinea oraz Wydział Teologiczny UAM zapraszają na III Konferencję "Duchowość do poznania", która odbędzie się 29 listopada w siedzibie Muzeum Archidiecezjalnego na Ostrowie Tumskim, ul. Jana Lubrańskiego 1, w...