Świadectwo pomocy św. Ignacego

Data: 2020-07-16

„W trzecią ciążę zaszłam we wrześniu 2019 roku, kiedy świat był jeszcze normalny i nic nie zapowiadało, że może się to zmienić. Imię dla dziecka, gdyby okazało się chłopcem, mieliśmy wybrane już dawno – Ignacy Filip. Byliśmy pod wrażeniem duchowości św. Ignacego z Loyoli i św. Filipa Neri, więc za doskonały pomysł uważaliśmy połączenie tych imion. Faktycznie, niedługo okazało się, że na świat ma przyjść synek.

Gdy byłam w szóstym miesiącu ciąży, zaczęła się wirusowa panika i wszystko, co z nią związane. Mnie, jako ciężarnej kobiecie, podwójnie udzielił się strach o zdrowie i o to, czy mąż będzie mógł być przy porodzie, jak to miało miejsce przy starszych dzieciach. Czas oczekiwania na rozwiązanie w pandemii był dla mnie dużym obciążeniem psychicznym.

Na szczęście zaczynał się Wielki Post, więc postanowiłam wybrać sobie świętego, który poprowadzi mnie do Wielkanocy. Bez większego zastanowienia wybrałam św. Ignacego.

Było dla mnie wielkim zaskoczeniem, gdy dowiedziałam się, że jest on patronem kobiet w ciąży i rodzących. Byłam w szoku, ponieważ było to nasze trzecie dziecko, a wydawało mi się, że jestem doskonale zorientowana w świętych, którzy „specjalizują” się w tym temacie. W końcu dwie poprzednie ciąże też „omadlałam” przy ich pomocy, a św. Ignacego przegapiłam. Uznałam, że został mi dany specjalnie na tę trzecią ciążę, która przypadła na zarazę. Od razu poczułam się bezpieczniej. To było niesamowite, że najpierw wybraliśmy imię dla dziecka, a potem dowiedzieliśmy się o szczególnej pomocy tego patrona. Zaczęłam się modlić codziennie za jego wstawiennictwem.

Gdy zbliżał się termin rozwiązania, marudziłam mężowi, że bardzo chciałabym mieć sprawny i szybki poród. Pamiętając dwa poprzednie, które były ponad dziesięciogodzinnymi bolesnymi oczekiwaniami aż coś się zacznie w ogóle dziać, marzyłam o szybszej akcji. Mąż nawet spytał mnie, co konkretnie oznacza dla mnie „szybki poród?”. Odpowiedziałam, że „trzy godziny bólu, to byłoby naprawdę sprawnie”. Starałam się być spokojna, ale ludzkie odruchy lęku brały czasem nade mną górę. Dodatkowo okazało się, że mąż ze względu na epidemię, nie będzie mógł uczestniczyć w porodzie. Zaczęłam modlić się w sposób absolutnie bezpośredni i w prostych słowach do św. Ignacego, by pozwolił mi urodzić w trzy godziny i wziął mnie za rękę, skoro będę sama.

To był mój najlepszy poród. Miałam cudowne położne, które mi towarzyszyły i wspierały. Gdy dzidziuś przyszedł na świat, zdziwiłam się, że już po wszystkim.

W książeczce zdrowia dziecka mam wpisany łączny czas trwania porodu: 2 godziny 53 minuty.

Naprawdę czułam się mocno zaopiekowana i bardzo szczęśliwa.

Dziękuję św. Ignacy za tak konkretną pomoc.

Małgosia”.

 

 

 

Zobacz też:

https://www.poznan-jezuici.pl/sanktuarium/woda-sw-ignacego

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W niedzielę 29 września obchodzimy w Kościele 110 Światowy dzień Migranta i uchodźcy, pod hasłem: "Bóg idzie ze swoim ludem”. Ojciec święty Franciszek, w specjalnym orędziu pisze m.in.: ….w migrantach naszych czasów, tak jak w migrantach każdej epoki, można dostrzec...