Druga Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019)
-
W tym tygodniu:
-
Poniedziałek. Msza o godz. 18.00 zbiorowa w intencji zmarłych. Po Mszy Różaniec w intencji pokoju na świecie i w rodzinach.
-
Wtorek. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
-
Czwartek. Msza o godz. 18.00 w intencji kobiet o łaskę poczęcia i macierzyństwa. Po Mszy poświęcenie wody św. Ignacego i oddanie czci świętemu Ignacemu w jego relikwiach.
-
Piątek. Od 16.45 do 18.00 okazja do adoracji i spowiedzi.
2. Trwa zbiórka ofiar na organy elektroniczne do kościoła głównego, które tymczasowo zastąpią wysłużony instrument główny. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1% właśnie na ten cel – wizytówki przy tablicy ogłoszeń lub przekazywanie wpłat gotówkowych lub przelewem. Jednocześnie informujemy, że po długich wysiłkach udało nam się wpisać organy z kościoła głównego jak również organy z Kaplicy Matki Bożej Różańcowej do rejestru zabytków. Tym samym będziemy poszukiwać dotacji lub prywatnych sponsorów na renowację obu instrumentów. Będziemy wdzięczni zarówno za ofiary jak i ewentualne informacje o potencjalnych środkach, które możemy pozyskać na ten cel.
3. W ramach spotkań Misja na Szewskiej biuro regionalne Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza w środę 20 marca o godz. 17:00 na spotkanie z ks. dr Mirosławem Tykferem, redaktorem naczelnym „Przewodnika Katolickiego”. Bohaterem spotkania będzie iracki ksiądz męczennik, Ragheed Aziz Ganni, zamordowany w 2007 r. w wieku 35 lat. Szczegóły na plakacie w gablocie PKWP.
4. Poradnia Vinea zaprasza w sobotę 30 marca na warsztaty w kobiecym gronie „Cała piękna jesteś…” – wieloaspektowe bogactwo kobiety. Uczestniczki będą przyglądać się bogactwu kobiecości w wymiarze emocjonalnym oraz obdarowaniu w wymiarze cielesnym i psychicznym. Zapisy i informacje na stronie: www.vinea.org.pl
5. Trwają rekolekcje w Rekolekcje w Życiu Codziennym. Dziś (niedziela) po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną konferencję. Pamiętajmy w naszych modlitwach o uczestnikach rekolekcji.
6. Liturgiczne ABC: Postawy w czasie Mszy św. według Ogólnego Wprowadzenia do Mszału: Zachowywanie przez wszystkich uczestników jednolitych postaw ciała jest znakiem jedności członków wspólnoty zgromadzonych na sprawowanie świętej liturgii. Wierni stoją od rozpoczęcia śpiewu na wejście albo od początku wejścia kapłana do ołtarza (czyli gdy nie ma śpiewu) aż do kolekty włącznie; podczas śpiewu Alleluja przed Ewangelią; w czasie głoszenia Ewangelii; podczas wyznania wiary i modlitwy powszechnej; następnie od wezwania „Módlcie się, aby moją i waszą ofiarę przyjął Bóg Ojciec Wszechmogący” przed modlitwą nad darami do końca Mszy świętej (…). Wierni siedzą podczas czytań przed Ewangelią i psalmu responsoryjnego; w czasie homilii i procesji z darami, przygotowania darów oraz – zależnie od okoliczności – kiedy zachowuje się święte milczenie po Komunii świętej. Jeśli nie stoją na przeszkodzie względy zdrowotne, ciasnota lub obecność znacznej liczby uczestników albo inne uzasadnione przyczyny, wierni klęczą podczas konsekracji (czyli przeistoczenia). Ci zaś, którzy na konsekrację nie klękają, niech wykonają głęboki ukłon, gdy kapłan po konsekracji przyklęka.
7. Na stoliku w kościele najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Ofiarę prosimy wrzucać do skarbony. Pomódlmy się jeszcze wspólnie przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki i Andrzeja Boboli o realizację projektu termomodernizacyjnego naszej świątyni…