Zaproszenie na koncert

Data: 2020-01-31

Zapraszamy na koncert lutnisty Jana Kiernickiego, który odbędzie się w sobotę 9 grudnia o 19 w kaplicy św. Krzyża kościoła oo. Jezuitów w Poznaniu. Podczas koncertu zabrzmi muzyka lutniowa pierwszej połowy XVI wieku, w tym utwory z najstarszych manuskryptów i druków zapisanych notacją włoską: recercary, fantazje, frottole i calaty kompozytorów takich, jak Francesco Spinaciono, Joanambosio Dalza, Vincenzo Capirola i Francesco da Milano.

Jan Kiernicki jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, jednym z pierwszych magistrów lutni na tej uczelni. Studia odbył pod kierunkiem dr Henryka Kasperczaka w Poznaniu i Maestro Andrea Damianiego w Conservatorio di Musica di Santa Cecilia w Rzymie. Warsztat gry na lutni szlifował również pod okiem Jakoba Lindberga, Michała Gondko, Michele Carreca i Franka Pschichholza. Gra na lutni renesansowej, barokowej arcylutni, średniowiecznej giternie, gajdach galicyjskich i lirze korbowej. Występował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce, Czechach, Francji i Włoszech. Jest założycielem i liderem zespołu Lúthien Consort, specjalizującego się w muzyce renesansowej oraz poszukującego wspólnego mianownika między kulturą muzyczną polskiego baroku, tradycją polskiej wsi i kontekstem współczesnym. Jan Kiernicki do tej pory nagrał cztery płyty: „Psalmy sarmackie” z Lúthien Consort, „Puer natus in Bethleem” i „Gorzkie Żale 1707” z Liquescentes oraz „Oficjum i Mszę o świętym Janie Jałmużniku” z zespołem Jerycho.

Podczas koncertu zabrzmi sześciochórowa lutnia renesansowa wykonana przez Granta Tomlinsona na podstawie ikonograficznych przedstawień włoskich instrumentów z pierwszej połowy XVI wieku (Vancouver, 2006).

Organizator: Fundacja Świętego Benedykta.
Dofinansowano z budżetu Urzędu Miasta Poznania.

Wstęp wolny. Nota bene: kaplica jest ogrzewana.

Zapraszamy!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

Dwudziesta ósma Niedziela zwykła (13.10.2024)  Dzień Papieski

Dwudziesta ósma Niedziela zwykła (13.10.2024) Dzień Papieski

Poniedziałek. Dzień Edukacji Narodowej. Wtorek. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Dzień Dziecka Utraconego. Środa. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 12.15 msza św. zbiorowa przez wst. św. Andrzeja Boboli, a o godz. 15.00 msza św. w...