AKT POŚWIĘCENIA NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Data: 2022-03-22

 

Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka i prośbę abpa Stanisława Gądeckiego pragnę poinformować, że w najbliższy piątek 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego odmówimy o godz. 17.00 Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaś o godz. 18.00 odprawimy Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie i o nawrócenie Rosji. Czas od godz. 16.45 do 18.00 jest u nas zwyczajowo czasem adoracji Najświętszego Sakramentu w milczeniu i okazją do spowiedzi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Warto wspomnieć słowa biskupa Leona Dubrawskiego z Ukrainy, który w podziękowaniu za przekazaną od nas pomoc napisał:

Rozumiemy również, że do nas też należy pokorne stawianie pytania: dlaczego Pan Bóg dopuścił tę wojnę? Chciałbym tutaj zwrócić uwagę tylko ona dwa aspekty odpowiedzi na to trudne i ważne pytanie. Pierwszy, to ten, że Pan Bóg szuka, pragnie zbawienia każdego człowieka. Drugi aspekt, to zwrócenie uwagi na nasze grzechy. Jest straszny grzech naszych agresorów, ale my też jako społeczeństwo mamy wiele grzechów. I w tej walce duchowej o pokój niesłychanie ważne, jeśli nie decydujące jest właśnie nawrócenie, pokuta za nasze grzechy, uznanie tych grzechów, odwrócenie się od nich, błaganie o przebaczenie i miłosierdzie. Módlcie się, proszę za nas, byśmy dali się prowadzić Duchowi Świętemu, aby te straszne wydarzenia dały nam głęboką świadomość, że tylko z Bogiem mamy przyszłość. Módlcie się, proszę za naszych żołnierzy, by w nich zwyciężała miłość do ojczyzny nad chęcią zniszczenia agresora. Módlcie się, proszę za naszych wrogów, by się opamiętali.

Ktoś z Was w tym samym Duchu powiedział mi ostatnio, że w trwającej wojnie odbijają się nasze osobiste grzechy. Trudno temu zaprzeczyć. Trzeba ten krwawy i bestialski atak odczytać jako znak czasu: znak wzywający do osobistego nawrócenia, walki z własnym grzechem. Matka Teresa z Kalkuty na pytanie dziennikarza o to, który grzech na świecie jest największy, odpowiedziała krótko: Mój osobisty.

Stajemy wobec ogromu zła, które możemy pokonać tylko z Bogiem. Zjednoczeni z Nim i między sobą na modlitwie oraz wewnętrznie skruszeni i wołający o miłosierdzie dla siebie i agresorów.

o. Dariusz Michalski SJ
Kustosz Sanktuarium

 

AKT POŚWIĘCENIA NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W niedzielę 29 września obchodzimy w Kościele 110 Światowy dzień Migranta i uchodźcy, pod hasłem: "Bóg idzie ze swoim ludem”. Ojciec święty Franciszek, w specjalnym orędziu pisze m.in.: ….w migrantach naszych czasów, tak jak w migrantach każdej epoki, można dostrzec...