Śp. Agnieszka Łuczak

Data: 2022-03-25

Kochani,

17 marca 2022 r. odeszła do Pana śp. Agnieszka Łuczak. Współpracownik i delegat ds. kultury Fundacji Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA. Członkini Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego posługującej przy naszym kościele.

Nie jest przypadkiem to, że pogrzeb śp. Agnieszki odbywa się w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypadek to jest to, co nam przypada od Ducha Świętego, to świeckie imię Ducha Świętego. Dla nas wierzących to znak. Znak żywej obecności Agnieszki we Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego, która dziś obchodzi swoje święto patronalne. To znak, że warto zaufać Słowu Boga. Przyjąć je w swoim życiu tak, jak przyjęła je Maryja. I wydać owoce Słowa, tak jak wydała je Maryja w swoim życiu. Tak naprawdę o nic więcej nie chodzi. Resztą zajmie się Bóg, tak jak zajął się brzemienną Maryją w obliczu różnych trudności i niebezpieczeństw. Czuwając nad Świętą Rodziną od jej początków. Czuwając nad zachowaniem Maryi przed oddaleniem przez Józefa czy ukamienowaniem przez kierujących się tylko samym Prawem, czuwając nad ich drogą do Betlejem, czuwając nad narodzinami Jezusa, nad ich czasem ucieczki do Egiptu, bycia uchodźcami powiedzielibyśmy dziś, czuwając nad powrotem do Nazaretu… Bóg czuwał nad Świętą Rodziną i czuwa nad nami. Potrzebuje tylko, byśmy przyjęli Jego Słowo – Jezusa Chrystusa. Przyjęli Go w naszych sercach, w naszych domach, wspólnotach, a wtedy On na końcu naszego czasu przyjmie nas do swego domu, do Królestwa Miłości, Pokoju i wiecznego Odpoczynku. Agnieszka była dla nas wyraźnym znakiem tej drogi. Włącznie ze zgodą na swoją chorobę, osłabienie, niemoc… Dzielnie znosiła przeciwności. Nigdy się nie skarżyła, zawsze chciała pomagać. I taką ją zapamiętamy wdzięczni Bogu za dar jej życia i posługi. Licząc teraz także na jej wsparcie z nieba w naszych codziennych troskach.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niech jej świeci!

o. Dariusz Michalski SJ

 
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W niedzielę 29 września obchodzimy w Kościele 110 Światowy dzień Migranta i uchodźcy, pod hasłem: "Bóg idzie ze swoim ludem”. Ojciec święty Franciszek, w specjalnym orędziu pisze m.in.: ….w migrantach naszych czasów, tak jak w migrantach każdej epoki, można dostrzec...