Pytania i odpowiedzi

Data: 2021-07-28

Pytanie numer 1:

W zawiązku z ogłoszonym przetargiem na Poprawę efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

chcielibyśmy uprzejmie zapytać o warunki, jakie musi spełniać oferent w szczególności o podpunkt dotyczący Wiedzy i doświadczenia.

Czy aby spełnić to kryterium wystarczy, iż w przedsiębiorstwie kadra zarządzająca posiada wymagane doświadczenie i wiedzę?

Jesteśmy młodą spółką, ale zbudowaną z osób które posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie budownictwa przemysłowego. Poszczególne osoby posiadają stosowne referencje.

Odpowiedź:

Organizator przetargu wymaga od wykonawców, chcących wziąć udział w przetargu, aby wykazali się spełnianiem warunków udziału w przetargu opisanych w rozdziale IV Regulaminu przetargu pt. „Warunki udziału w przetargu oraz sposób oceny spełniania warunków udziału w przetargu”. Warunku udziału w przetargu dotyczą: doświadczenia wykonawcy (ust. 1.1. przedmiotowego rozdziału Regulaminu Przetargu), zdolności finansowej wykonawcy (ust. 1.2. przedmiotowego rozdziału Regulaminu przetargu) oraz dysponowania personelem kluczowym przez wykonawców (ust. 1.3. przedmiotowego rozdziału Regulaminu Przetargu). Wykonawcy chcący wziąć udział w przetargu muszą się wykazać dysponowaniem minimalnym potencjałem w zakresie każdego w trzech ww. warunków udziału w przetargu. W przypadku, kiedy wykonawca, który samodzielnie nie dysponuje co najmniej w minimalnym zakresie w którymkolwiek z wymaganych potencjałów, może:

– wziąć udział w przetargu wspólnie z innym wykonawcą w konsorcjum (współwykonawsta) i w ten sposób, przez sumowanie potencjału wykonawców występujących wspólnie w konsorcjum, wykazać warunki spełnianie warunków udziału w przetargu a następnie wspólnie zrealizować zamówienie;

– skorzystać z potencjału podmiotu trzeciego, który udostępni wykonawcy wymagany potencjał, w zakresie warunku doświadczenia lub dysponowania kluczowym personelem (nie dotyczy zdolności finansowej, którą musi dysponować sam wykonawca) w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w przetargu oraz na etapie wykonania umowy przez realizację robót w formie podwykonawstwa.

Wymagania formalne, stosownie do formy korzystania z potencjału innego podmiotu, zostały opisane w Regulaminie przetargu, w szczególności w rozdziałach IV i V Regulaminu.

W związku z tym, że w założeniu przetargu na charakter powszechny i równy, Organizator przetargu nie może zwolnić żadnego z wykonawców chcących wziąć udział w przetargu z obowiązku wykazania wszystkich warunków udziału w przetargu, bowiem oznaczałby to nierówne traktowanie wykonawców.

Organizator przetargu uzna doświadczenie wykonawcy zdobyte przez tego wykonawcę, jeśli prowadził on działalność gospodarczą w innej formie i w wyniku przekształcenia podmiotowego – zmiany formy prowadzenia działalności – doszło do tzw. sukcesji generalnej, tj. nowy podmiot wszedł w ogół praw i obowiązków podmiotu przekształcanego lub następuje kontynuacja prowadzenia działalności w innej formie, o której mowa w art. 553 par. 1 Kodeksu spółek handlowych.

Pytanie numer 2:

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do wymagań stawianym w SIZW pompom ciepła zapytujemy: Czy Zamawiający uzna za równoważne poświadczenie producenta, że oferowana pompa ciepła posiada wymagany współczynnik efektywności COP oraz SCOP i że została przebadana w zakładzie produkcyjnym zgodnie z przywołaną normą EN 14511 oraz EN 14825?

Odpowiedź:

Organizator przetargu, dla potwierdzenia współczynników COP i SCOP oferowanych pomp ciepła, wymaga dokumentów określonych w ust. 2 rozdziału VIII Regulaminu przetargu. Organizator przetargu nie może uznać za wystarczające poświadczeń producenta pomp ciepła, o ile nie posiada on stosownych akredytacji do przeprowadzania badań w tym zakresie.

 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestor: Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia oraz Kaplicy Matki Bożej Różańcowej, wraz z kamienicą i oficyną, w wyniku zastosowania usprawnień termomodernizacyjnych

Wartość przedsięwzięcia: 7 037 678 PLN
Dotacja NFOŚiGW: 4 711 308 PLN
Pożyczka: NFOŚiGW: 524 394 PLN

NFOŚiGW logo 150x150

Prosimy o wsparcie Sanktuarium za pośrednictwem Fundacji MAGIS: KRS: 0000231822, z dopiskiem: Jezuici-Poznań. Bóg zapłać!

półtora procent

Msze odbywają się w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (wejście główne od ul. Szewskiej).

Kaplica Matki Bożej Różańcowej

W kościele głównym nabożeństwa sprawuje wspólnota prawosławna ukraińska

Kościół główny

Msze Święte:
  • w niedziele i obowiązujące święta:
    9:30, 11:00, 18:00
  • w dni powszednie:
    15:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:00
  • W pierwszą niedzielę miesiąca o 18.00 Ad Amorem (dla samotnych)
  • W drugą niedzielę miesiąca o 18.00 w intencji Kościoła cierpiącego i prześladowanego (PKWP)
  • W trzeci poniedziałek miesiąca o 18.00 zbiorowa za zmarłych.
  • W trzecią środę miesiąca o 15.00 w intencji dobroczyńców Sanktuarium i Domu Zakonnego.
  • W trzeci czwartek miesiąca o 18.00 w intencji matek oczekujących poczęcia o łaskę potomstwa (woda św. Ignacego Loyoli)
  • W czwartą niedzielę miesiąca o 11.00 Msza św. Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
  • 30go lub 31go dnia miesiąca Msza św. zbiorowa z internetowej skrzynki intencji
  • modlitwa liturgia kosciol ukraina 50 РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ/Nabożeństwa Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Zobacz też

Ogłoszenie 1

Ogłoszenie 1

30.10.2019 Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego w Poznaniu, ul. Szewska 18, 61-760 Poznań, informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na Zarządzanie Projektem (w tym Nadzory Inżynierskie, Menadżer Projektu), dla projektu: „Poprawa efektywności...